Okulista Żory

W wybrane dni przyjmuje u nas lekarz okulista Aleksandra Zimna Wiliczkiewicz. Badanie okulistyczne obejmuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka, ocenę przedniego odcinka oka, pomiar refrakcji. Raz w miesiącu wykonujemy badanie OCT. Na wizyty okulistyczne obowiązują zapisy.

Kiedy zgłosić się do lekarza okulisty?
Jeśli widzisz ciemne lub czarne nieregularne kropki , które pojawiają się i znikają. Prawdopodobnie są to męty w ciele szklistym. Warto jednak zgłosić się do okulisty ponieważ podobnie może się czasem objawiać wylew krwi do wnętrza oka, czy odwarstwienie siatkówki.
Jeśli widzisz błyski gdy np. mocniej potrzesz oko, uderzysz się w nie lub szybko ruszysz gałką oczną, Może to być początek odwarstwienia siatkówki.
Jeśli widzisz czarną zasłonę. Gdy jest całkowicie nieprzezroczysta prawdopodobnie odwarstwiła Ci się siatkówka. Jeśli widzisz jak przez mgłę to przypuszczalnie jest wylew krwi do wnętrza oka.
Jeśli widzisz nieruchomą czarną plamę w centrum obrazu. Świadczy ona o uszkodzeniu plamki- najważniejszego miejsca na siatkówce oka.
Jeśli nie widzisz z którejś strony- np. od skroni albo od nosa. Może to świadczyć o uszkodzeniu siatkówki oka, nerwu wzrokowego lub mózgu.
Jeśli widzisz jak przez mgłę. Przypuszczalnie masz zaćmę - soczewka oka mętnieje w różnym stopniu u wszystkich ludzi po 60 roku życia.
Jeśli widzisz wykrzywiony obraz. Może to być objaw zapalenia siatkówki lub też pierwsze symptomy zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem -AMD ( u osób po 55 roku życia).