Optometrysta Żory

W naszym gabinecie można codziennie skorzystać z badania wzroku wykonywanego przez wykfalifikowanych optometrystów:

  • mgr inż. Agatę Nieckarz- Fojcik (NO10309) – członek PTOO, absolwentka Politechniki Wrocławskiej, studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, regularnie uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Wkrótce grono optometrystów zostanie poszerzone.


Czym dokładnie zajmuje się optometrysta ?

Bada oczy pacjentów w celu oceny zdrowia narządu wzroku, określa charakter i zakres problemów związanych ze wzrokiem. Ocenia funkcje wzroku używając wyspecjalizowanych instrumentów do pomiaru ostrości wzroku. Mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe. Konsultuje się z okulistami lub innymi specjalistami ochrony zdrowia oraz kieruje do nich pacjentów, jeżeli niezbędne jest dodatkowe leczenie. Wykrywa i diagnozuje zaburzenia ruchu gałki ocznej i wady widzenia dwuocznego oraz planuje i realizuje programy rehabilitacji.

Dobiera i przepisuje okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe i inne pomoce wzrokowe.

Zapraszamy do rejestracji online:

"https://zasobygwp.pl/redirect?sig=3ce912354667413bf452231891d9a66d753cc5c1e724b98d224a97356976588e&url=aHR0cDovL3d3dy5teWdsYXNzb24uY29tL2FnYXRhb3B0eWsteGx2Z2pwYTI1YiI-TElOSw==&platform=desktop&brand=wp" target="_blank">http://www.myglasson.com/agataoptyk-xlvgjpa25b">Kiedy zgłosić się do optometrysty?

Jeśli widzisz niewyraźnie z daleka lub z bliska – z pewnością potrzebujesz okularów do dali lub do bliży. Jeżeli okaże się, że przyczyna dolegliwości jest inna optometrysta odeśle Cię do lekarza okulisty.

Jeśli nosisz okulary i wydaje Ci się, że są za słabe albo źle się w nich czujesz, boli Cię głowa- optometrysta sprawdzi czy wartości szkieł są prawidłowo dobrane i w razie konieczności zmieni korekcję.

Jeśli chcesz zmienić oprawkę okularową - zawsze warto sprawdzić czy Twoja refrakcja utrzymuje się na takim samym poziomie.

Jeśli chcesz nosić soczewki kontaktowe - optometrysta zmierzy refrakcję, sprawdzi przedni odcinek oka w lampie szczelinowej, dobierze odpowiednie parametry soczewek kontaktowych i nauczy Cię zakładania, ściągania oraz pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Jeśli Twoje oczy szybko się męczą i chcesz poprawić sprawność swojego układu wzrokowego - optometrysta odnajdzie przyczynę dolegliwości i zaleci odpowiednie ćwiczenia ( akomodacji, ruchów oczu) oraz nauczy Cię ich wykonywania.